Eğitmenler

Cumhur Gökova

Tolga Gökova

İlk Büyük Sahra'yı geçen
İlk Kuzey Kutbu'na giden ( Spitsbergen )
İlk 2 Kez  Dünya turu yapan Türk.
1970-1976 yılları arasında ilk  Dünya gezisini  yapmış, 20 yaşında Atlantik Okyanusu'nu geçmiştir. Yelken ile Dünya turu yapan ikinci Türk unvanını taşır (Birincisi Sadun Boro). Çok sayıda yelken eğitmeni yetiştirmiş olması nedeniyle Türk yelkenciliğinde "Hocaların Hocası" olarak anılır.
Türkiye'de ilk Kadınlar Yelken Takımını kurmuş, ARC 2005 yelken yarışında Türkiye'ye ikincilik getirmiş, Türkiye Olimpiyat Komitesi tarafından ödüllendirilmiştir.

9 yaşında Optimist ile yelkencilik hayatına başlayan Tolga Gökova, Optimist ve Laser sınıfınlarında uzun seneler yarıştı. 18 yaşında Yachtmaster Coastal eğitmenlik belgesini aldı ve Gökova Yelken Akademisinde eğitmenlige başladı. Daha sonra üniversite egitimi için Kanada'ya taşınan Tolga, bu süre içerisinde yelken hayatına devam etti ve üniversite yelken kuluplerinde calisti. 'International Marketing Management' bölümünden mezun olduktan sonra Türkiye'ye döndü ve şu anda Gökova Yelken Akdamesi'nde eğitmenlik ve yöneticilik yapmakta. 2016 yılında, 25 yaşında, Atlantik Okyanusu'nu geçerek, Atlantik okyanusu'nu geçen en genç Türk kaptanlardan birisi oldu. Kendisi ayı zamanda triatlon sporu ile uğraşıyor ve amatör olarak her sene Ironman yarışlarına katılıyor.