top of page

Gökova Yelken Akademisi'nde verilen eğitimler, uluslararası standartlarda belirlenmiş ve kabul görmüş müfredatlar takip edilerek yapılır. Türkiye Yelken Federasyonu'nun ISAF tarafından onaylı programları ve lisansları, kurs haftası sonunda başarılı olan katılımcılara takdim edilir. Aynı zamanda okulumuz, yine profesyonel denizciler tarafından kurulmuş ve yelken eğitimini uluslararası arenada standart hale getiren ISSA (International Sailing Schools Association) ve IYTA (International Yacht Training Academy) üye okuludur.

issa-logo-PNG.png
d50dbd9be4a2ab1630b05c56273b96a5.png

Gökova Yelken Akademisi'nde 1 Hafta

Gökova Yelken Akademisi'nde tüm amatör eğitimler tekne üzerinde, %100 reel örneklemelerle geçer. Bir haftalık konaklamalı eğitimilerimiz Marmaris Netsel Marina'da başlar ve bir kurs haftasında yelkenli tekne kullanmanın yanı sıra, denizcilik, teknede yaşam ve deniz ahlakı bir bütün olarak tecrübe edilir.Her gün farklı bir koya seyir yapılır. Bu seyirler esnasında pratik eğitimler yapılır. Varılan koylarda bulunan ve sadece tekne ile gidilen tesis önlerine teknelerimiz bağlanır ve akşam yemekleri hep beraber bu tesislerde yenilir. Sabahları teorik dersten sonra, bir sonraki lokasyon için seyire çıkılır. Bir haftalık eğitimin sonunda teorik ve pratik sınavları geçen kimseler, katıldığı seviyenin lisansını almaya hak kazanır.

Eğitimin yanı sıra, boş vakitlerimizde yüzme, tırmanış, yürüyüş, yoga gibi aktivitelerimizle tatiliniz verimli ve sağlıklı bir şekilde geçer.

Fiyata Neler Dahil ?

-Eğitmen, eğitim ve lisans

-Teknede konaklama

-Eğitim için gerekli materyaller

-Teknede kişisel yatak kılıfları ve havlu

*Yurt dışı seyahatlerinde vize,     bürokratik giriş-çıkış masrafları      kişilere aittir

Sınav ?

1 haftalık eğitimin sonunda sadece lisans almak isteyen kimseler, teorik ve pratik sınava tabi tutulurlar. Lakin korkacak birşey yok. Siz sınavı geçene kadar, biz öğretmeye devam ediyoruz.

Check-in / Check-out

CHECK - IN : Cumartesi 17:00

CHECK - OUT: Cumartesi 09:00

Buluşma günlerimiz her hafta Cumartesi akşamıdır. Pazar günleri eğitim haftası başlar ve aynı hafta Cuma günü son bulur.

 

Nasıl Rezervasyon Yapılır?

-Yıllık plandan kendinize uygun tarihi seçin

-Hangi seviye lisans alacağınızı belirleyin

-Sıkça Sorulan Sorulara göz atın

-Rezervasyon formunu eksiksiz doldurun

-Ön ödemenizi gerçekleştirin

Seviye, Sertifikalar ve Kurs Haftası Hakkında Temel Bilgiler

TUYEP Nedir?

Tuyep,  ISAF (Uluslararası Yelken Federasyonu) işbirliği ile oluşturulmuş, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı, Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programı'dır. Tuyep kapsamında yatçılık sınıfı için aldığınız sertifikalar;

Yelkenli Yatçılık 1 (YY1), Yelkenli Yatçılık 2 (YY2) ve Yelkenli Yatçılık 3 (YY3) olarak sınıflandırılır. 

Şu anda Türkiye'de resmi bir şekilde, Türk bayraklı özel tekneleri kullanmak ya da kiralamak için, Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen Amatör Denizci Belgesi'ne sahip olmak gerekmektedir. 

Yurtdışında ise, yapılan son düzenlemeler sonrasında, TUYEP'in uluslararası platformda kabul görmesi ile, sahip olduğunuz YY3 ve ADB ile beraber, uluslararası sularda resmi bir şekilde tekne kullanabilir ve kiralayabilirsiniz.

ISSA ve ICC nedir?

Dünyada birkaç sayılı kuruluştan olan International Sailing Schools Association, uluslararası platformda yelken okullarının, eşit standartlarda ve yüksek kalitede eğitim vermesini hedefleyen bir federasyondur. ISSA onaylı okullardan alınan amatör (leisure) belgeler, International Certificate of Competency kapsamındadır. ICC yani International Certificate of Competency Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenmiş uluslararası özel yat kaptanlık belgesidir. Bunu Amatör Denizci Belgesi'nin, uluslararası versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Tuyep, Isaf ve ISSA müfredatlarını kullandığı için, haftalık eğitim ve sınav sonunda, sadece lisans kayıt ücretlerini ödeyerek bu sertifikaları da alabilirsiniz. Genelde ISSA lisanslarını profesyonel olarak teknede çalışanlar alır.

IYTA nedir?

International Yacht Training Academy, ISSA onaylı , profesyonel denizciler tarafından kurulan Kanada menşeili bir yelken okuludur. Dünyada avrupa, amerika ve asyada bulunan birçok yelken eğitimi veren kuruluşu gibi, amatör amaçlı yelkencilerin temel eğitimlerini uluslararası standartlarda ve programlarla verir ve amatör amaçlı sertifikasyon sağlar.

Anchor 1

Eğitim ve Sertifikalar

Soru - Cevap

 • TUYEP YY1 - International Competent Crew - 650 Euro
  Buluşma : Cumartesi 17:00 Vedalaşma: Cuma 17:00 Kurs amacı /sonucu: Bu kurstan sonra yelkenci olacaksınız; Bir skipperin yanında mürettebat olarak denize cıkabilirsiniz. Kurs Konuları: Tekne donamınının tanıtılması Tekneye malzeme yerleşmi Yelken basma, kapatma Rüzgar bilgisi ve tanıtılması Yelkenli hareket prensipleri Genoa ve ana yelken ayarı (trim) Dümen tutma Camadan vurma (yelken küçültme) Yelken ile manevra yapma Temel denizcilik Halat atma, bağlama Demir atma İleri ve tornistan (geri) motorlu kulanma Denizde catışma kuralları (motorlu ve yelkenli araclar için) Teknede ve denizde güvenlik Teknede yaşam Dikkatinize: her kurstan sonra bir sinav geçirebilirsiniz ve uluslar arası geçerli sertifikalar veya ehliyetler hakedebilirsiniz. Tarihler: Yıllık Plan sayfasını inceleyebilirsiniz Kurs süresi: 6 gün Konaklama (6 gece): Teknelerimizde 3er çift kişilik kamaralar ve salonda tek kişilık yataklar mevcuttur. Yaz aylarında havuzlukta ya da güvertede yatma şansınız olacak. Günlük Programımız: Hafta ici her sabah 1 saat hafif bir yürüşe ve yoğaya katılabilirsiniz. Güzel koyların manzaralarını seyrederken adelelerimizi farklı hareketlerle gevşeteceğiz. Pırıl pırl suda yüzdükten sonra kahvaltı edip kurslarımıza başlarız. Rüzgar başlayınca denize çıkacağız. Bu genelde 12:30 olur. Günlük mesafeleri 15 - 20 deniz mili tutup bol manevra antremanı yapacağız. Akşam üstü bir koyun iskelesine yanaşıp dinlenebilirsiniz. İsterseniz teknede yemek hazirlayabilirsiniz, isterseniz restoranlarda yemek yiyebiliriz. Eğitmeniniz şirket sahibi ise kendi yemek ücretini öder. Ücretli hoca ise kursiyerler öder. Fiyat içindekiler: KDV. Teknede, konaklama, eğitmen ücreti, sertifika, çarşaf/kılıf/pike, teknenin son temizliği, transitlog, yakıt. Fiyat dışındakiler: Yemek- içme masrafları. Tekneye yapılan haftalık erzak alışverişi katılımcılar arasında paylaşılır. Akşam restoranlarda herkes kendi hesabını öder. Kiyafet / Ekipman: kısa pantalon ince uzun pantalon uzun kollu t-şört tekne ayakkabısı (kaygan olmayan ve açık renkli taban) spor ayakkabısı (sabah yürüşleri için) rüzgarlık (alt ve üst) yağmurluk (alt ve üst – mevsime göre ince ya da kalın) güneş gözlüğü (bandlı) şapka yelken eldivenleri el feneri Teknedeki kısıtlı yeri akıllıca kullanabilmemiz için yumuşak çantaları tercih edin!
 • TUYEP YY2 - International Flotilla Skipper - 650 Euro
  Buluşma : Cumartesi 17:00 Vedalaşma: Cuma 17:00 Kurs amacı /sonucu: Bu kurstan sonra sorumlu yelkenci ve denizci olacakınız; Bir skipperin yanında sorumlu mürettebat olarak denize cıkabilirsiniz ve vardiya sorumlu kişi olarak tutabilirsiniz. Tekne kiralayarak önden giden lider tekneyi takip edebilirsiniz. Kurs Konuları: Temel eğitimin tekrarları Motorlu yanaşma (1. bölüm) Navigasyon, mevki bulma. Motorlu ve motorsuz Denize Mürettebat Düştü Manevrası GPS ve VHF kullanma (temel) Cansallı ve fişekler kullanma (teori) Dikkatinize: her kurstan sonra bir sinav geçirebilirsiniz ve uluslar arası geçerli sertifikalar veza ehliyetler hakedebilirsiniz Tarihler: Yıllık Plan sayfasını inceleyebilirsiniz Kurs süresi: 6 gün Konaklama (7 gece): Teknelerimizde 3er çift kişilik kamaralar ve salonda tek kişilık yataklar mevcuttur. Yaz aylarında havuzlukta ya da güvertede yatma şansınız olacak. Günlük Programımız: Hafta ici her sabah 1 saat hafif bir yürüşe katılabilirsiniz. Güzel koyların manzaralarını seyrederken adelelerimizi farklı hareketlerle gevşeteceğiz. Pırıl pırl suda yüzdükten sonra kahvaltı edip kurslarımıza başlarız. Rüzgar başlayınca denize çıkacağız. Günlük mesafeleri 15 - 20 deniz mili tutup bol manevra antremanı yapacağız. Akşam üstü bir koyun iskelesine yanaşıp dinlenebilirsiniz. İsterseniz teknede yemek hazirlayabilirsiniz, isterseniz restoranlarda yemek yiyebiliriz. Fiyat içindekiler: Teknede konaklama, eğitmen ücreti, sertifika, çarşaf/kılıf/pike, teknenin son temizliği, transitlog, yakıt. Fiyat dışındakiler: Yemek- içme masrafları. Tekneye yapılan haftalık erzak alışverişi katılımcılar arasında paylaşılır . Akşam restoranlarda herkes kendi hesabını öder. Eğitmen okulun sahibi ise kendi hesabını öder. Aylıklı eğitmen ise yemek ücreti kursiyerler arasında paylaşılır.. Kiyafet / Ekipman: kısa pantalon ince uzun pantalon uzun kollu t-şört tekne ayakkabısı (kaygan olmayan ve açık renkli taban) spor ayakkabısı (sabah yürüşleri için) rüzgarlık (alt ve üst) yağmurluk (alt ve üst – mevsime göre ince ya da kalın) güneş gözlüğü (bandlı) şapka yelken eldivenleri uyku tulumu el feneri Teknedeki kısıtlı yeri akıllıca kullanabilmemiz için yumuşak çantaları tercih edin!
 • TUYEP YY3 - International Bareboat Captain - 650 Euro
  Buluşma : Cumartesi 17:00 Vedalaşma: Cuma 17:00 Kurs amacı /sonucu: Bu kurstan sonra gerçekten skipper olacaksınız. Yurt içinde ve yurt dışında yelkenli yatlar kiralayıp denize cıkabilirsiniz. bu kurs ve sertifikası TUYEP YY 5 kursuna katılabilmek için gereken bir eğitimdir. Kurs Konuları: Denizcilik Güvenlik Malzemeler ve Kulanmasını Meteoroloji Navigasyon ve Kilavuz seyri Gelgit Denizcilik Kültürü Yelkenli Yatin Hazırlanması/ Charter Check Yelkenli manevraları Motor seyrinde uygulama Gece seyri gece navigasyon Her durumda karar verme ve sorumluluk taşımayı, mürettebatlarla seyir yapabilmeyi öğrenmek. Dikkatinize: kursun son gününde yazılı ve praktik sinavı olacak . Tarihler: Yıllık Plan sayfasını inceleyebilirsiniz Kurs süresi: 6 gün Konaklama (7 gece): Teknelerimizde 3er çift kişilik kamaralar ve salonda tek kişilık yataklar mevcuttur. Yaz aylarında havuzlukta ya da güvertede yatma şansınız olacak. Günlük Programımız: Hafta ici her sabah 1 saat hafif bir yürüşe katılabilirsiniz. Güzel koyların manzaralarını seyrederken adelelerimizi farklı hareketlerle gevşeteceğiz. Pırıl pırl suda yüzdükten sonra kahvaltı edip kurslarımıza başlarız. Rüzgar başlayınca denize çıkacağız. Günlük mesafeleri 15 - 20 deniz mili tutup bol manevra antremanı yapacağız. Akşam üstü bir koyun iskelesine yanaşıp dinlenebilirsiniz. İsterseniz teknede yemek hazirlayabilirsiniz, isterseniz restoranlarda yemek yiyebiliriz. Eğitmeniniz yemekte sizin misafiriniz olacak. Fiyat içindekiler: Teknede konaklama, eğitmen ücreti, sertifika, 1 adet t-şört, çarşaf/kılıf/pike, teknenin son temizliği, transitlog, yakıt. Fiyat dışındakiler: Yemek- içme masrafları. Tekneye yapılan haftalık erzak alışverişi katılımcılar arasında paylaşılır . Akşam restoranlarda herkes kendi hesabını öder. Eğitmen aylıkla çalışıyor ise yemek kursiyerler arasında paylaşılır. İşin sahibi ise kendi hesabını öder.. Kiyafet / Ekipman: kısa pantalon ince uzun pantalon uzun kollu t-şört tekne ayakkabısı (kaygan olmayan ve açık renkli taban) spor ayakkabısı (sabah yürüşleri için) rüzgarlık (alt ve üst) yağmurluk (alt ve üst – mevsime göre ince ya da kalın) güneş gözlüğü (bandlı) şapka yelken eldivenleri uyku tulumu el feneri Teknedeki kısıtlı yeri akıllıca kullanabilmemiz için yumuşak çantaları tercih edin!
 • VHF - Kısa Mesafe Telsiz Ehliyeti
  3. Seviyenin içerisinde verilen bu eğitim, ayrı olarak da alınabilir. 1 günlük teorik ve pratik eğitimin sonunda öğrenci sınav olur ve telsiz belgesi almaya hak kazanır.
 • Yachtmaster Coastal - Recreational
  Buluşma : Cumartesi 17:00 Vedalaşma: Cuma 17:00 Kurs amacı /sonucu: Bu kurs, aslında profesyonel kaptanlara verilen teorik ve pratik bilgileri, amatör amaçlı öğrenerek tecrübe ve bilginizi arttırmanızı sağlar. Kurs Konuları: Denizcilik Güvenlik Malzemeler ve Kulanmasını Meteoroloji Navigasyon ve Kilavuz seyri Gelgit hesapları 101 Akıntılar 101 COLREG 101 Tarihler: Yıllık Plan sayfasını inceleyebilirsiniz Kurs süresi: 6 gün Konaklama (7 gece): Teknelerimizde 3er çift kişilik kamaralar ve salonda tek kişilık yataklar mevcuttur. Yaz aylarında havuzlukta ya da güvertede yatma şansınız olacak. Günlük Programımız: Hafta ici her sabah 1 saat hafif bir yürüşe katılabilirsiniz. Güzel koyların manzaralarını seyrederken adelelerimizi farklı hareketlerle gevşeteceğiz. Pırıl pırl suda yüzdükten sonra kahvaltı edip kurslarımıza başlarız. Rüzgar başlayınca denize çıkacağız. Günlük mesafeleri 15 - 20 deniz mili tutup bol manevra antremanı yapacağız. Akşam üstü bir koyun iskelesine yanaşıp dinlenebilirsiniz. İsterseniz teknede yemek hazirlayabilirsiniz, isterseniz restoranlarda yemek yiyebiliriz. Eğitmeniniz aylık ile çalışıyor ise yemekte sizin misafiriniz olacak. İşin sahibi ise kendi hesabını öder. Fiyat içindekiler: Teknede konaklama, eğitmen ücreti, sertifika, çarşaf/kılıf/pike, teknenin son temizliği, transitlog, yakıt. Fiyat dışındakiler: Yemek- içme masrafları. Tekneye yapılan haftalık erzak alışverişi katılımcılar arasında paylaşılır . Akşam restoranlarda herkes kendi hesabını öder. Kiyafet / Ekipman: kısa pantalon ince uzun pantalon uzun kollu t-şört tekne ayakkabısı (kaygan olmayan ve açık renkli taban) spor ayakkabısı (sabah yürüşleri için) rüzgarlık (alt ve üst) yağmurluk (alt ve üst – mevsime göre ince ya da kalın) güneş gözlüğü (bandlı) şapka yelken eldivenleri uyku tulumu el feneri Teknedeki kısıtlı yeri akıllıca kullanabilmemiz için yumuşak çantaları tercih edin!
 • Yachtmaster Offshore - Recreational
  Buluşma : Cumartesi 17:00 Vedalaşma: Cuma 17:00 Kurs amacı /sonucu: Bu kurs, aslında profesyonel kaptanlara verilen teorik ve pratik bilgileri, amatör amaçlı öğrenerek tecrübe ve bilginizi arttırmanızı sağlar. Kurs Konuları: Denizcilik Güvenlik Malzemeler ve Kulanmasını Meteoroloji Navigasyon ve Kilavuz seyri Gelgit hesapları - İleri Seviye Akıntılar - İleri Seviye COLREG - İleri Seviye Gece seyri ve seyir fenerleri Tarihler: Yıllık Plan sayfasını inceleyebilirsiniz Kurs süresi: 6 gün Konaklama (7 gece): Teknelerimizde 3er çift kişilik kamaralar ve salonda tek kişilık yataklar mevcuttur. Yaz aylarında havuzlukta ya da güvertede yatma şansınız olacak. Günlük Programımız: Hafta ici her sabah 1 saat hafif bir yürüşe katılabilirsiniz. Güzel koyların manzaralarını seyrederken adelelerimizi farklı hareketlerle gevşeteceğiz. Pırıl pırl suda yüzdükten sonra kahvaltı edip kurslarımıza başlarız. Rüzgar başlayınca denize çıkacağız. Günlük mesafeleri 15 - 20 deniz mili tutup bol manevra antremanı yapacağız. Akşam üstü bir koyun iskelesine yanaşıp dinlenebilirsiniz. İsterseniz teknede yemek hazirlayabilirsiniz, isterseniz restoranlarda yemek yiyebiliriz. Eğitmeniniz aylıkla çalışıyor ise yemekte sizin misafiriniz olacak. Cumhur Gökova gibi işin sahibi ise kendi hesabını öder. Fiyat içindekiler: Teknede konaklama, eğitmen ücreti, sertifika, 1 adet t-şört, çarşaf/kılıf/pike, teknenin son temizliği, transitlog, yakıt. Fiyat dışındakiler: Yemek- içme masrafları. Tekneye yapılan haftalık erzak alışverişi katılımcılar arasında paylaşılır. Akşam restoranlarda herkes kendi hesabını öder. Kiyafet / Ekipman: kısa pantalon ince uzun pantalon uzun kollu t-şört tekne ayakkabısı (kaygan olmayan ve açık renkli taban) spor ayakkabısı (sabah yürüşleri için) rüzgarlık (alt ve üst) yağmurluk (alt ve üst – mevsime göre ince ya da kalın) güneş gözlüğü (bandlı) şapka yelken eldivenleri uyku tulumu el feneri Teknedeki kısıtlı yeri akıllıca kullanabilmemiz için yumuşak çantaları tercih edin!
 • Yachtmaster Ocean - Recreational
  Buluşma : Cumartesi 17:00 Vedalaşma: Cuma 17:00 Kurs amacı /sonucu: Bu kurs, aslında profesyonel kaptanlara verilen teorik ve pratik bilgileri, amatör amaçlı öğrenerek tecrübe ve bilginizi arttırmanızı sağlar. Kurs Konuları: Elektronik cihazlar kullanılmadan, güneş ay ve yıldızlar referans alınarak Astronomik Seyir. Tarihler: Yıllık Plan sayfasını inceleyebilirsiniz Kurs süresi: 6 gün Konaklama (7 gece): Teknelerimizde 3er çift kişilik kamaralar ve salonda tek kişilık yataklar mevcuttur. Yaz aylarında havuzlukta ya da güvertede yatma şansınız olacak. Günlük Programımız: Hafta ici her sabah 1 saat hafif bir yürüşe katılabilirsiniz. Güzel koyların manzaralarını seyrederken adelelerimizi farklı hareketlerle gevşeteceğiz. Pırıl pırl suda yüzdükten sonra kahvaltı edip kurslarımıza başlarız. Rüzgar başlayınca denize çıkacağız. Günlük mesafeleri 15 - 20 deniz mili tutup bol manevra antremanı yapacağız. Akşam üstü bir koyun iskelesine yanaşıp dinlenebilirsiniz. İsterseniz teknede yemek hazirlayabilirsiniz, isterseniz restoranlarda yemek yiyebiliriz. Eğitmeniniz aylık ile çaışıyorsa yemekte sizin misafiriniz olacak. Cumhur Gökova gibi işin sahibi ise kendi ücretini öder. Fiyat içindekiler: Teknede konaklama, eğitmen ücreti, sertifika, 1 adet t-şört, çarşaf/kılıf/pike, teknenin son temizliği, transitlog, yakıt. Fiyat dışındakiler: Yemek- içme masrafları. Tekneye yapılan haftalık erzak alışverişi katılımcılar arasında paylaşılır. Akşam restoranlarda herkes kendi hesabını öder. Kiyafet / Ekipman: kısa pantalon ince uzun pantalon uzun kollu t-şört tekne ayakkabısı (kaygan olmayan ve açık renkli taban) spor ayakkabısı (sabah yürüşleri için) rüzgarlık (alt ve üst) yağmurluk (alt ve üst – mevsime göre ince ya da kalın) güneş gözlüğü (bandlı) şapka yelken eldivenleri uyku tulumu el feneri Teknedeki kısıtlı yeri akıllıca kullanabilmemiz için yumuşak çantaları tercih edin!
Çapa 3
Anchor 2

* Ödediğiniz Ücrete Neler Dahil?

Buluşma: Cumartesi 17:00

Vedalaşma: Cuma 17:00

Bireysel Katılımcılar için ;

- Teknede konaklama

- Eğitim ve Eğitim Materyalleri

- Kurs sonunda alacağınız belge

- Temiz Nevresim Takımları

- Yurtiçinde resmi seyir için transitlog bedeli

- Mazot

- Gidilen limanlardaki bağlama ücretleri

- Son temizlik

Tekne Kiralayanlar için;

-Eğitim ve eğitim materyalleri

-Kurs sonunda alacağınız belge

-Temiz nevresim takımları

-Son temizlik

*Ödediğiniz Ücrete Neler Dahil Değil?

Bireysel Katılımcılar için;

- Tekneye yapılan haftalık erzak alışverişi (Katılımcılar arasında ortak yapılır)

- Gidilen lokasyonlardaki yeme, içme, eğlence masrafları

- Eğer yarışa katılıyorsanız, yarış kayıt ve lisans ücretleri

Tekne Kiralayanlar için;

- Mazot (Dolu teslim edilir, dolu teslim alınır)

- Transitlog

bottom of page