top of page

Gökova Yelken Akademisi'nde verilen eğitimler, uluslararası standartlarda belirlenmiş ve kabul görmüş müfredatlar takip edilerek yapılır. Türkiye Yelken Federasyonu'nun ISAF tarafından onaylı programları ve lisansları, kurs haftası sonunda başarılı olan katılımcılara takdim edilir. Aynı zamanda okulumuz, yine profesyonel denizciler tarafından kurulmuş ve yelken eğitimini uluslararası arenada standart hale getiren ISSA (International Sailing Schools Association) ve IYTA (International Yacht Training Academy) üye okuludur.

issa-logo-PNG.png
d50dbd9be4a2ab1630b05c56273b96a5.png

Fiyata Neler Dahil ?

-Eğitmen, eğitim ve lisans

-Teknede konaklama

-Eğitim için gerekli materyaller

-Teknede kişisel yatak kılıfları ve havlu

*Yurt dışı seyahatlerinde vize,     bürokratik giriş-çıkış masrafları      kişilere aittir

Sınav ?

1 haftalık eğitimin sonunda sadece lisans almak isteyen kimseler, teorik ve pratik sınava tabi tutulurlar. Lakin korkacak birşey yok. Siz sınavı geçene kadar, biz öğretmeye devam ediyoruz.

Gökova Yelken Akademisi'nde 1 Hafta

Check-in / Check-out

Gökova Yelken Akademisi'nde tüm amatör eğitimler tekne üzerinde, %100 reel örneklemelerle geçer. Bir haftalık konaklamalı eğitimilerimiz Marmaris Netsel Marina'da başlar ve bir kurs haftasında yelkenli tekne kullanmanın yanı sıra, denizcilik, teknede yaşam ve deniz ahlakı bir bütün olarak tecrübe edilir.Her gün farklı bir koya seyir yapılır. Bu seyirler esnasında pratik eğitimler yapılır. Varılan koylarda bulunan ve sadece tekne ile gidilen tesis önlerine teknelerimiz bağlanır ve akşam yemekleri hep beraber bu tesislerde yenilir. Sabahları teorik dersten sonra, bir sonraki lokasyon için seyire çıkılır. Bir haftalık eğitimin sonunda teorik ve pratik sınavları geçen kimseler, katıldığı seviyenin lisansını almaya hak kazanır.

Eğitimin yanı sıra, boş vakitlerimizde yüzme, tırmanış, yürüyüş, yoga gibi aktivitelerimizle tatiliniz verimli ve sağlıklı bir şekilde geçer.

CHECK - IN : Cumartesi 17:00

CHECK - OUT: Cumartesi 09:00

Buluşma günlerimiz her hafta Cumartesi akşamıdır. Pazar günleri eğitim haftası başlar ve aynı hafta Cuma günü son bulur.

 

Nasıl Rezervasyon Yapılır?

-Yıllık plandan kendinize uygun tarihi seçin

-Hangi seviye lisans alacağınızı belirleyin

-Sıkça Sorulan Sorulara göz atın

-Rezervasyon formunu eksiksiz doldurun

-Ön ödemenizi gerçekleştirin

Seviye, Sertifikalar ve Kurs Haftası Hakkında Temel Bilgiler

TUYEP Nedir?

Tuyep,  ISAF (Uluslararası Yelken Federasyonu) işbirliği ile oluşturulmuş, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı, Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programı'dır. Tuyep kapsamında yatçılık sınıfı için aldığınız sertifikalar;

Yelkenli Yatçılık 1 (YY1), Yelkenli Yatçılık 2 (YY2) ve Yelkenli Yatçılık 3 (YY3) olarak sınıflandırılır. 

Şu anda Türkiye'de resmi bir şekilde, Türk bayraklı özel tekneleri kullanmak ya da kiralamak için, Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen Amatör Denizci Belgesi'ne sahip olmak gerekmektedir. 

Yurtdışında ise, yapılan son düzenlemeler sonrasında, TUYEP'in uluslararası platformda kabul görmesi ile, sahip olduğunuz YY3 ve ADB ile beraber, uluslararası sularda resmi bir şekilde tekne kullanabilir ve kiralayabilirsiniz.

ISSA ve ICC nedir?

Dünyada birkaç sayılı kuruluştan olan International Sailing Schools Association, uluslararası platformda yelken okullarının, eşit standartlarda ve yüksek kalitede eğitim vermesini hedefleyen bir federasyondur. ISSA onaylı okullardan alınan amatör (leisure) belgeler, International Certificate of Competency kapsamındadır. ICC yani International Certificate of Competency Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenmiş uluslararası özel yat kaptanlık belgesidir. Bunu Amatör Denizci Belgesi'nin, uluslararası versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Tuyep, Isaf ve ISSA müfredatlarını kullandığı için, haftalık eğitim ve sınav sonunda, sadece lisans kayıt ücretlerini ödeyerek bu sertifikaları da alabilirsiniz.

IYTA nedir?

International Yacht Training Academy, ISSA onaylı , profesyonel denizciler tarafından kurulan Kanada menşeili bir yelken okuludur. Dünyada avrupa, amerika ve asyada bulunan birçok yelken eğitimi veren kuruluşu gibi, amatör amaçlı yelkencilerin temel eğitimlerini uluslararası standartlarda ve programlarla verir ve amatör amaçlı sertifikasyon sağlar.

Anchor 1

Eğitim ve Sertifikalar

Soru - Cevap

Çapa 3
Anchor 2

* Ödediğiniz Ücrete Neler Dahil?

Buluşma: Cumartesi 17:00

Vedalaşma: Cuma 17:00

Bireysel Katılımcılar için ;

- Teknede konaklama

- Eğitim ve Eğitim Materyalleri

- Kurs sonunda alacağınız belge

- Temiz Nevresim Takımları

- Yurtiçinde resmi seyir için transitlog bedeli

- Mazot

- Gidilen limanlardaki bağlama ücretleri

- Son temizlik

Tekne Kiralayanlar için;

-Eğitim ve eğitim materyalleri

-Kurs sonunda alacağınız belge

-Temiz nevresim takımları

-Son temizlik

*Ödediğiniz Ücrete Neler Dahil Değil?

Bireysel Katılımcılar için;

- Tekneye yapılan haftalık erzak alışverişi (Katılımcılar arasında ortak yapılır)

- Gidilen lokasyonlardaki yeme, içme, eğlence masrafları

- Eğer yarışa katılıyorsanız, yarış kayıt ve lisans ücretleri

Tekne Kiralayanlar için;

- Mazot (Dolu teslim edilir, dolu teslim alınır)

- Transitlog

bottom of page